Doporučený věk 0-99

Předvánoční hodina srovnávacích mediálních studií plynule navázala na poslední téměř hororový úkol se sledováním televizních novin a měřením střihů. Když se někteří zpravodajští borci skoro vyrovnali akčním blockbusterům, nastává otázka kdo tuhle kulometnou palbu mnohdy smysl příliš nedávajících a stále se opakujících záběrů moderuje.

A to už bylo naším úkolem – zjistit věk moderátorů hlavních zpravodajských relací jednotlivých televizních stanic. Už sehrané týmy si rozdělily televizní stanice jako BBC, CNN, SkyNews, ORF, RAI, ZDF, RT, Polsat a samozřejmě také česká Nova, Prima a ČT. V našem čtyřčlenném týmu si tři televizní stanice rozebrali kolegové, tudíž na mě tentokrát žádné pátrání nezbylo. Po posledním, velmi zajímavém a jistě povznášejícím setkání s televizním zpravodajstvím jsem se rozhodla se do tohoto úkolu zapojit také, vlastním drobným průzkumem Tv Nova. Tabulka níže reflektuje věk a pohlaví moderátorů jednotlivých zpravodajských pořadů – vynechala jsem jen sportovní noviny.

TV NOVA
Ranní TN Polední TN
Jakub Kern 23 Kristina Kloubková 37
Kristina Kloubková 37 Renáta Czadernová 29
Iveta Vítová 30 Petra Svoboda 30
Iveta Vítová 30
Odpolední TN Televizní noviny
Kristina Kloubková 37 Lucie Borhyová 36
Emma Smetana 26 Rey Koranteng 39
Ranáta Czadernová 29 Markéta Fialová 42
Petra Svoboda 30 Renáta Czadernová 29
Iveta Vítová 30 Petr Suchoň 29
Emma Smetana 26

Narozdíl od CNN nebo BBC, které zpracovávali mí kolegové, se u nás stále výrazně drží trend mladých moderátorů. Na Nově je věkový průměr moderátorů 33,5 let. Například BBC uvádí u hlavních zpráv dva reportéry, muže a ženu kolem padesátky (52, 49), CNN vede pět moderátorů 34, 65, 52, 57, 48 let. Obdobně je na tom s věkovým průměrem moderátorů také ZDF. Tyto stanice mají plus mínus pár let shodný věkový průměr moderátorů kolem padesátky, u CNN konkrétně 51,5 let.

Osobně se ovšem obávám, že ani mladí a krásní moderátoři mě ke sledování značně pochybného zpravodajství nepřesvědčí. Ani roztomilým zvířátkem nakonec.

Advertisement

Posted on 5 ledna, 2014, in Srovnávací mediální studia, StuNoMe. Bookmark the permalink. Napsat komentář.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: